Co musisz wiedzieć | Multiselect-Policyjny.pl

Co musisz wiedzieć:

  1. Testy do Policji układane są przez grupę psychologów policyjnych odpowiedzialnych za rekrutację. Nie ma jednego autora testów, który mógłby je sprzedawać, z magicznym szablonem/kluczem/profilem policjanta.
  2. Pytania do testów mogą się zmieniać (przykład: zmiana Multiselektu wprowadzona w dniu 18 września 2017r., zmienna baza pytań w TWO).
  3. Nie ma czegoś takiego, jak profil policjanta. Każdy człowiek jest inny, może mieć tylko grupę cech, która jest przydatna lub niezbędna w Policji, ale i również swoją osobowość, którą będzie różnić się od osobowości innego człowieka. Każdy jest inny, nie można robić z siebie 'robocopa', ale też nie można być ciamajdą.
  4. Należy wystrzegać się pewnych cech, których najlepiej w Policji nie mieć. Ważne jest również by wiedzieć, co oznacza każde pytanie w teście psychologicznym, aby w czasie rozmowy z psychologiem zachować spójność oraz umieć się wybronić z zadawanych pytań.


Właśnie po to utworzyliśmy tę bazę testów, które są najbliższe tym, które należy przejść podczas rekrutacji do Policji. W konsultacjach z psychologiem udało się ustalić, czego dotyczą poszczególne pytania,  kiedy należy odpowiadać zgodnie z prawdą,  kiedy można ją ewentualnie nagiąć, kiedy należy odpowiedzieć bezwzględnie w konkretny sposób i dlaczego.


Dlaczego gotowe 'profile' nie pomogą, a mogą wręcz zaszkodzić?

W testach znalezionych w sieci znajdziesz opracowanie na zasadzie: pytanie i odpowiedź "TAK" lub "NIE" i to wszystko, bez żadnego wyjaśnienia. Nie wiesz dlaczego taka odpowiedź jest zalecana. Przykład:


"Nie znoszę stawać w kolejce do kina, restauracji czy na imprezę sportową"

Odpowiedź NIE


I to wszystko. Nie wiesz dlaczego zalecana jest odpowiedzieć NIE - przecież możliwe, że Ty nie znosisz właśnie stać w kolejkach, ludzie zwykle nie lubią kolejek, nie lubią tracić czasu na czekanie, o co chodzi?

Korzystając z takich "gotowych profili na policjanta”, w których nie ma żadnego wyjaśnienia odpowiedzi, jesteś tak naprawdę ogłupiony/-a bo nie wiesz, czy słuchać się swojego własnego zdania, czy może tych odpowiedzi, które widzisz w "gotowym profilu". Nie masz pewności, czy te odpowiedzi są na pewno właściwe i co oznaczają. 

Druga sprawa: Gdy psycholog podczas rozmowy zapyta Cię o konkretną odpowiedź, nie będziesz w stanie powiedzieć, co ona oznacza i dlaczego tak odpowiedziałeś/-aś. W czasie rozmowy psycholog bardzo szybko wyczuje, czy Twoja osobowość jest zgodna z odpowiedziami udzielonymi w teście.

Poza tym, czy nauka na pamięć odpowiedzi TAK lub NIE na ponad 500 pytań ma sens? Czy to w ogóle jest wykonalne?

Dlatego bardzo ważne jest przede wszystkim WYJAŚNIENIE odpowiedzi, abyś mógł/mogła zrozumieć ich znaczenie. U nas wygląda to tak:


"Nie znoszę stawać w kolejce do kina, restauracji czy na imprezę sportową"

Odpowiedź NIE

"Wiadomo, że stanie w długich kolejkach nie jest przyjemne, lecz stwierdzenie "Nie znoszę stawać w kolejce" świadczyć może o braku cierpliwości, sfrustrowaniu. Są to cechy niepożądane u policjanta, który powinien być cierpliwy i opanowany.

Wiąże się z pytaniem: "Oczekiwanie czyni mnie bardzo nerwowym." To pytanie występuje później w teście. Gdy widzisz, że pytania się wiążą - dotyczą tej samej cechy, pamiętaj, by odpowiadać w nich tak samo."


Widząc taki opis wiesz, dlaczego konkretna odpowiedź jest wskazana, czego dotyczy, jakie inne pytania są analogiczne. W naszym teście wskazujemy również pytania, na które odpowiedź powinna być zgodna z prawdą, np.:


"Czy masz żywe usposobienie?"

Odpowiedź własna, usposobienie to cechy czyjegoś charakteru i sposób jego zachowywania się, sposób reagowania na sytuacje, świat, ludzi. Żywe usposobienie oznacza podejście do świata bardzo żywe, emanujące energią. Jeśli jesteś raczej cichy/-a i na pierwszy rzut oka widać, że nie emanujesz energią (to nic złego, nie musisz cały czas emanować energią, to również ma swoje wady) to odpowiedz zgodnie z prawdą, nie staraj się zrobić z siebie wulkanu energii, bo nie pomoże Ci to, a może bardzo zaszkodzić.


Dzięki temu Twój profil będzie naprawdę "Twój" i w rozmowie z psychologiem po teście nie pojawi się dysonans między tym co zaznaczałeś/-aś w teście, a tym, co wynika z Twoich słów. Warto wiedzieć, że od dnia 18 września 2017 r. rozmowa z psychologiem ma trwać aż 2 godziny! W takim czasie psycholog dokładnie pozna Twoją prawdziwą osobowość!


Aktualizacja 21.09.2017 r.:

Od 18 września 2017 r. obowiązuje zmieniony test Multiselect 2. Wprowadzono nowe testy inteligencji, baza pytań psychologicznych również zmieniła się, lecz ich forma pozostała podobna. Innymi słowy - nowego koła wymyślić nie mogą, pytania dalej są podobnego typu jak dotychczas. Oprócz tego rozmowa z psychologiem wydłużona została do co najmniej 2 godzin!

Zanim test Multiselect zostanie zaktualizowany na naszej platformie pozostaje jedynie baza pytań psychologicznych, która po przerobieniu ze zrozumieniem wystarczy, abyś był/była dobrze przygotowany/-a do praktycznie każdego testu psychologicznego (w tym nowego Multiselektu).


Dlaczego warto wykupić dostęp właśnie TERAZ:

  1. Stając się posiadaczem któregoś z pakietów masz zawsze gwarantowane aktualizacje testów. Tak więc gdy uda nam się zdobyć i opracować nowy Multiselect, postaramy się go jak najszybciej wrzucić na Twoje konto!
  2. Test Multiselect, który znajduje się aktualnie na naszej platformie zawiera aż 640 pytań psychologicznych, które są opracowane w taki sposób, aby każdy zrozumiał ich prawdziwy sens, drugie dno. Przerabiając taką pulę pytań zaczynasz doskonale rozumieć sposób działania tego typu testów. Przygotuje Cię to praktycznie do każdego testu psychologicznego, w tym do nowego Multiselektu.
  3. Obniżka cen jest tylko na okres, w którym Multiselekt nie został zaktualizowany!
  4. W tym roku ilość chętnych drastycznie spadła! Czasy, gdy było 15 osób na 1 miejsce minęły, a zatem testy psychologiczne oraz rozmowa kwalifikacyjna są jak najbardziej do przejścia. Dobre przygotowanie niewątpliwie może w tym pomóc :-).

Zapoznaj się ze szczegółami oferty.