Kim jesteśmy? | Multiselect-Policyjny.pl
  • Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą znajomych, których połączył wspólny cel - zostanie policjantem.

Stworzyliśmy grupę na Facebooku w celu wsparcia i wymiany informacji między sobą. Zaczęliśmy dyskusję na temat testów do Policji: jak je zdobyć, jak się przygotować. Sprawdziliśmy wszystkie źródła w sieci, z których dało się zdobyć testy. Wiadomo: "co dwie głowy to nie jedna", a co dopiero kilka głów! Każdy z nas uważał, że jest dobrze przygotowany...

Jakie było nasze zdziwienie gdy okazało się podczas rekrutacji, że testy wyglądają inaczej, tylko część pytań się powtarza, a ostatecznie tylko jednej osobie z naszej grupy udało się dostać (fart?!). 


Zaczęliśmy drążyć temat, ostatecznie ustaliliśmy:

  1. Testy układane są przez grupę psychologów policyjnych odpowiedzialnych za rekrutację, nie ma jednego autora testów, który mógłby je sprzedawać, z magicznym szablonem/kluczem/profilem policjanta.
  2. Pytania do testów mogą się zmieniać, nie ma stałej puli od kilku lat takiej samej.
  3. W konsultacji z psychologami doszliśmy do wniosków, że nie ma czegoś takiego, jak profil policjanta, każdy człowiek jest inny, może mieć tylko grupę cech, która jest przydatna/niezbędna w Policji, ale i również swoją osobowość, którą będzie różnić się od innego człowieka. Każdy jest inny, nie można robić z siebie 'robocopa'. Należy wystrzegać się pewnych cech, których najlepiej w Policji nie mieć. Ważne jest również, by wiedzieć, co oznacza każde pytanie i odpowiedź, aby w czasie rozmowy z psychologiem zachować spójność oraz potrafić się wybronić z zadawanych pytań.

Wspólnie utworzyliśmy bazę testów, która była najbliższa tym, które należy przejść w rekrutacji do Policji. W konsultacjach psychologicznych udało się ustalić czego dotyczą wszystkie pytania, gdzie należy odpowiadać zgodnie z prawdą, gdzie można ją ewentualnie nagiąć, gdzie należy odpowiedzieć bezwzględnie w konkretny sposób i dlaczego.


Dlaczego gotowe 'profile' nie pomogą, a mogą wręcz zaszkodzić?

W testach znalezionych w sieci znajdziesz opracowanie na zasadzie: pytanie i odpowiedź "TAK" lub "NIE" i to wszystko, bez żadnego wyjaśnienia. Nie wiesz dlaczego taka odpowiedź jest zalecana. Przykład:


"Nie znoszę stawać w kolejce do kina, restauracji czy na imprezę sportową"

Odpowiedź NIE


I to wszystko. Nie wiesz dlaczego zalecana jest odpowiedzieć NIE - przecież możliwe, że Ty nie znosisz właśnie stać w kolejkach, ludzie zwykle nie lubią kolejek, nie lubią tracić czasu na czekanie, o co chodzi?

Korzystając z takich "gotowych profili na policjanta", w których nie ma żadnego wyjaśnienia, jesteś tak naprawdę ogłupiony/-a bo nie wiesz, czy słuchać się swojego własnego zdania, czy może tych odpowiedzi, które widzisz w "gotowym profilu". Nie masz pewności, czy te odpowiedzi są na pewno dobre i co oznaczają. Ponadto, gdy psycholog w czasie rozmowy zapyta Cię o konkretną odpowiedź nie będziesz po prostu wiedzieć co ona oznacza i dlaczego tak odpowiedziałeś/-aś.

Dlatego bardzo ważne jest przede wszystkim WYJAŚNIENIE odpowiedzi, powinno wyglądać to tak:


"Nie znoszę stawać w kolejce do kina, restauracji czy na imprezę sportową"

Odpowiedź NIE

"Wiadomo, że stanie w długich kolejkach nie jest przyjemne, lecz stwierdzenie "Nie znoszę stawać w kolejce" świadczyć może o braku cierpliwości, sfrustrowaniu. Są to cechy niepożądane u policjanta, który powinien być cierpliwy i opanowany.

Wiąże się z pytaniem: "Oczekiwanie czyni mnie bardzo nerwowym." To pytanie występuje później w teście. Gdy widzisz, że pytania się wiążą - dotyczą tej samej cechy, pamiętaj, by odpowiadać w nich tak samo."


Widząc taki opis wiesz, dlaczego konkretna odpowiedź jest wskazana, czego dotyczy, jakie inne pytania są analogiczne. W ten sposób w konsultacjach z psychologami opracowaliśmy ponad 600 pytań psychologicznych.


Czy ostatecznie dostaliśmy się do Policji?

Nie ukrywając, po roku od pierwszej próby, część z nas po prostu zmieniła plany życiowe. Jednak ta część, która pozostała wytrwała w walce i postanowiła powtórzyć podejście, udało się dostać, uzyskując wynik dużo lepszy niż za pierwszym razem.

Gdy niektórzy znajomi zaczęli pytać, jak to zrobiliśmy, wpadliśmy na pomysł podzielenia się wiedzą, którą na własnych błędach udało nam się zdobyć.

Dlatego powstała ta strona, by podzielić się naszą wiedzą, by pomóc takim osobom jak my kiedyś, zostać policjantem. Bez marnowania roku, czy kilku lat, na próby. Ucząc się na błędach innych można najszybciej osiągnąć sukces, nie trzeba samemu ich popełniać.

Testy, które nam pomogły w rekrutacji, umieściliśmy w Internecie, lecz idąc za ciosem - postanowiliśmy zrobić coś dużo lepszego. Przygotowaliśmy je w postaci platformy do nauki, która świetnie oddaje to, jak wygląda rekrutacja na prawdę. Mało tego - biorąc pod uwagę, że pytania w testach się zmieniają, umieściliśmy formularze, które użytkownicy wypełniają informacjami co pojawiło się na ich testach w trakcie ich rekrutacji, jakie pytania zaskoczyły, co nowego się pojawiło. Dzięki temu powstał system idealny: wspomagający naukę, oddający wygląd prawdziwych testów, ciągle aktualizowany.


Niestety...Serwery, programowanie, wielogodzinne konsultacje z psychologami (koszt jednej godziny to bagatela 150zł!) kosztują sporo, stąd cena dostępu do wiedzy jest taka, a nie inna. W porównaniu do tego, co my wydaliśmy poszukując rzetelnej wiedzy, jest to bardzo niewiele. Nie wierzysz? Poszukaj poradni psychologicznej, w której otrzymasz fachową pomoc w testach, a sam/sama się przekonasz ;-)


Jak wygląda efekt końcowy naszych prac: wypróbuj za darmo.