Kim jesteśmy? | Multiselect-Policyjny.pl
  • Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą znajomych, których połączył wspólny cel - zostanie policjantem.

Stworzyliśmy grupę na Facebooku w celu wsparcia i wymiany informacji między sobą. Zaczęliśmy dyskutować na temat testów do Policji: jak je zdobyć, jak się przygotować. Sprawdziliśmy wszystkie źródła w sieci, z których dało się zdobyć testy. Wiadomo: "co dwie głowy to nie jedna", a co dopiero kilka głów! Każdy z nas uważał, że jest dobrze przygotowany...

Jakie było nasze zdziwienie gdy okazało się podczas rekrutacji, że testy wyglądają inaczej, tylko część pytań się powtarza, a ostatecznie tylko jednej osobie z naszej grupy udało się dostać (fart?!). Dlaczego wiele pytań było innych? Przecież byliśmy świetnie przygotowani...


Zaczęliśmy drążyć temat, ostatecznie ustaliliśmy:

1. Testy układane są przez grupę psychologów policyjnych odpowiedzialnych za rekrutację, nie ma jednego autora testów, który mógłby je sprzedawać, z magicznym szablonem/kluczem/profilem policjanta.

2. Pytania do testów mogą się zmieniać, nie ma stałej puli od kilku lat takiej samej.

3.W konsultacji z psychologami doszliśmy do wniosków, że nie ma czegoś takiego, jak profil policjanta, każdy człowiek jest inny, może mieć tylko grupę cech, która jest przydatna/niezbędna w Policji, ale i również swoją osobowość, którą będzie różnić się od innego człowieka. Każdy jest inny, nie można robić z siebie 'robocopa'. Należy również wystrzegać się pewnych cech, których najlepiej w Policji nie mieć.

Wspólnie utworzyliśmy bazę testów, która była najbliższa tym, które należy przejść w rekrutacji do Policji. W konsultacjach psychologicznych udało się ustalić czego dotyczą wszystkie pytania, jakich pytań wystrzegać się, a na jakie  najlepiej po prostu odpowiedzieć zgodnie z prawdą. Ustaliliśmy również cechy, które powinien mieć Policjant, by wiedzieć, w jakich pytaniach można ewentualnie nagiąć prawdę, by okazać się bardziej przydatnym w formacji.


Czy ostatecznie dostaliśmy się do Policji?

Tej części naszej grupy, która powtórzyła podejście, udało się dostać, uzyskując wynik dużo lepszy niż za pierwszym razem.

Gdy niektórzy znajomi zaczęli pytać, jak to zrobiliśmy, wpadliśmy na pomysł podzielenia się wiedzą, którą na własnych błędach udało nam się zdobyć.

Dlatego powstała ta strona, by podzielić się naszą wiedzą, by pomóc takim osobom jak my kiedyś, zostać policjantem. Bez marnowania roku, czy kilku lat, na próby. Ucząc się na błędach innych można najszybciej osiągnąć sukces, nie trzeba samemu ich popełniać.

Testy, które nam pomogły w rekrutacji, umieściliśmy w Internecie, lecz idąc za ciosem - postanowiliśmy zrobić coś dużo lepszego. Postanowiliśmy przygotować je w postaci platformy do nauki, przypominającej trochę programy do nauki testów na prawo jazdy. Mało tego - biorąc pod uwagę, że testy do Policji stale zmieniają się, umieściliśmy w naszej platformie formularze, które użytkownicy wypełniają informacjami co pojawiło się na ich testach w trakcie rekrutacji, jakie pytania ich zaskoczyły itp. Dzięki temu powstał system idealny - zarówno wspomagający naukę, jak i ciągle aktualizowany.

Niestety...Serwery, programowanie, wielogodzinne konsultacje z psychologami (koszt jednej godziny to bagatela 150zł!!!) kosztują sporo, stąd cena dostępu do wiedzy jest taka, a nie inna. W porównaniu do tego, co my wydaliśmy poszukując rzetelnej wiedzy, jest to bardzo niewiele.

Jak wygląda efekt końcowy naszych prac: wypróbuj za darmo.